21

Польський уряд виділив 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце

Польський уряд виділив 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце

Будівництво планують завершити до 2024 року


Міністерство фінансів Польщі виділить 109 млн злотих (близько 680 млн грн) на будівництво пункту пропуску через кордон з Україною «Мальховіце-Нижанковичі». Про це 5 січня повідомив віце-маршалек Підкарпатського воєводства Пьотр Пільх.
«Сьогодні, 5 січня, на зустрічі "Права і справедливості" в Перемишлі віце-воєвода Люцина Подгаліч поінформувала про прийняття рішення міністра фінансів забезпечити понад 109 млн злотих на будівництво переходу в Мальховіцах», — повідомив Пьотр Пільх.
За його словами, на облаштування дорожньої інфраструктури біля кордону вже виділили понад 31 млн злотих (193 млн грн). Ці кошти виділені у рамках фінансуванням європейської програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. За ці гроші відремонтують понад 6 км дороги від Перемишля до кордону з Україною. Ремонт цієї дороги розпочався наприкінці вересня 2019 року. Після ремонту траса матиме 5 смуг руху.
Новий пункт пропуску дасть можливість розвинути прикордонну зону, торгівлю, створити кількасот робочих місць. Польський уряд планує розпочати будівництво пункту пропуску цього року і повністю завершити до 2024 року.
У грудні 2019 року Служба автомобільних доріг Львівської області оголосила три тендери на ремонт трьох відрізків дороги Т-14, яка веде до Нижанковичів, на загальну суму 256,6 млн грн.
Наразі невідомо, чи майбутній пункт пропуску «Нижанковичі-Мальховіце» матиме спільний контроль українських і польських прикордонників і митників. Однак на зустрічі голів парламентів України і Польщі Андрія Парубія і Марека Кухцінського йшлося про те, що контроль у пункті пропуску буде спільним. Це означає, що українській стороні не доведеться будувати на кордоні власних інфраструктурних об’єктів. Спільний контроль сьогодні діє у пунктах пропуску «Угринів-Долгобичув», «Грушів-Будомєж», «Смільниця-Кросьценко».
Нагадаємо, розмови про створення нового пункту пропуску у Нижанковичах ведуться від 2016 року. Попередньо планувалося, що це має бути не тільки автомобільний перетин кордону, а й пішохідний. Зараз на Львівщині є шість автомобільних пунктів пропуску на кордоні із Польщею, один піший та чотири залізничні.
Крім цього, планують збудувати ще «Лопушанка – Міхновець», для якого у держбюджеті на 2020 рік передбачили 8,5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації, а також «Боберка-Смольник».
Влада обох країн веде перемовини і про відновлення залізничного сполучення Нижанковичі – Перемишль.

https://zaxid.net/news/
Польський уряд виділив 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце Польський уряд виділив 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце Reviewed by Sambir.misto.in.ua on січня 09, 2020 Rating: 5
Зображення для теми від користувача Jason Morrow. На платформі Blogger.