image

Featured Posts

[новини][feat1]
image

Китай поставив під загрозу глобальну торгівлю

серпня 16, 2021

  

BBC

Китай закрив один з терміналів порту Нінбо-Чжоушань після виявлення випадку зараження співробітника COVID-19, що ставить під загрозу ланцюжок поставок, а також глобальну торгівлю в цілому.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що Нінбо-Чжоушань є третім в світі портом за вантажообігом. Операції терміналу Мейшань були припинені 12 серпня.

Згідно з даними консалтингової компанії GardaWorld, через Мейшань проходить близько 25% всіх вантажів порту Нінбо-Чжоушань. Призупинення роботи терміналу може мати серйозні негативні наслідки для обсягів обробки і транспортування вантажів.

Це вже другий за останні кілька місяців випадок часткового призупинення роботи китайського порту через коронавірус. В кінці травня порт Яньтянь в Шеньчжені був закритий майже на місяць, що призвело до накопичення запасів товарів у виробників, а також зростання вартості фрахту до рекордних рівнів.

Зупинка роботи терміналу Мейшань на тривалий час може виявитися особливо болючою для світової економіки, оскільки обсяги морських вантажоперевезень традиційно збільшуються ближче до кінця року, коли бізнес починає готуватися до періоду різдвяних свят.

Китай поставив під загрозу глобальну торгівлю Китай поставив під загрозу глобальну торгівлю Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 16, 2021 Rating: 5

"Попереджувальний" вогонь і тиснява: як люди штурмують аеропорт в Кабулі

серпня 16, 2021

 

Талібан 15 серпня заявив, що контролює увесь Афганістан та закликав іноземців покинути країну. Єдиний спосіб це зробити – вилетіти з аеропорту. Саме тому в аеропорту Кабула зчинився хаос та загинули люди.

Джерело:

24 канал

Попередньо відомо, що там загинуло 5 осіб. Цю інформацію оприлюднило видання Al Arabiya та інші ЗМІ, посилаючись на свідків

У аеропорту Кабула загинуло 5 людей

Видання пишуть, що тисячі афганців намагаються покинути країну. З країни вже скасували усі регулярні авіарейси. Літають тільки військово-транспортні та пасажирські літаки, на яких евакуюють іноземців. Натомість у ці літаки намагаються втиснутись місцеві.

Люди мають останню надію покинути країну, тож тиснуться в літаки: дивіться відео 24 каналу з аеропорту Кабула

Попередньо відомо, що в аеропорту вже загинуло 5 осіб. Свідки стверджують, що бачили, як їхні тіла везли до авто. Інший очевидень подій заявив, що він не зрозумів, чи вони були застрелені чи загинули в тисняві.

Люди штурмують аеропорт, адже хочуть втекти з Афганістану / Фото 24 каналу

Людей могли задавити у натовпі

Видання Mash повідомило, з посиланням на місцевих журналістів, що цих людей могли задавити при спробі прорватися в літак. Також повідомляли, що постріли було чутно навіть вночі.

Наразі Штати не прокоментували ситуацію. Перед тим повідомляли, що війська США стріляли в повітря в місцевому аеропорту.

Все для того, щоб навести лад, адже люди масово штурмували літаки й ситуація виходила з-під контролю.


https://24tv.ua/ymovirno-zaginuli-tisnyavi-zmi-kazhut-shho-5-zhertv-golovni-novini_n1713615
https://24tv.ua/ymovirno-zaginuli-tisnyavi-zmi-kazhut-shho-5-zhertv-golovni-novini_n1713615
"Попереджувальний" вогонь і тиснява: як люди штурмують аеропорт в Кабулі "Попереджувальний" вогонь і тиснява: як люди штурмують аеропорт в Кабулі Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 16, 2021 Rating: 5

Через дефіцит вугілля зупиняються енергоблоки. Країні готуватись до відключень електрики?

серпня 14, 2021

UA.DEPOSITPHOTOS.COM
Теплова генерація, яка забезпечує до 30% електроенергії країни, зіткнулася з дефіцитом вугілля. Чи треба споживачам готуватися до віялових відключень?
Джерело: Економічна правда

За останній рік Україна вдруге зіткнулася з дефіцитом вугілля на складах теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей. План нарощування запасів не виконується. Більше того – з кожним тижнем обсяг цього палива зменшується.

Результат дефіциту – зупинка роботи п'ятнадцяти енергоблоків. Ще кілька десятків енергоблоків або на ремонті, або в аварійному стані.

Учасники ринку озвучують різні версії, чому так сталося.

Серед очевидних – скорочення виробництва струму атомними станціями на тлі високого споживання через теплу погоду. Є і конспірологічна: низькі запаси вугілля дозволяють окремим групам тримати ціни на електроенергію на високому рівні і торгуватися за те, щоб вони такими і залишалися.

Чому енергетичні компанії тримають "низькі" склади і що чекає споживачів?

Енергоблоки: не працюють два з трьох

За даними Національної асоціації добувної промисловості, 90% споживання вугілля припадає на енергогенеруючі компанії: теплоелектростанції (ТЕС) та теплоелектроцентралі (ТЕЦ). Перші генерують електроенергію як основний продукт. Для других електроенергія – побічний продукт, що залишається після нагрівання води для потреб громадян (гаряча вода в кранах та опалення).

Енергогенеруючі компанії можуть також працювати на газі, однак цей вид палива резервний та використовується рідко через його високу вартість. Деякі компанії можуть працювати на мазуті, однак з 1 січня 2019 року обіг цього палива з вмістом сірки понад 1% заборонений.

За даними системного оператора "Укренерго", в Україні є 15 ТЕС і 3 ТЕЦ, загалом – 85 енергоблоків. Проте працює лише кожен третій з них.

12 серпня дванадцять енергоблоків були законсервовані, дев'ять енергоблоків перебували на капітальному ремонті, сім – на аварійному ремонті, п'ять – у резерві, п'ять – на середньому, поточному або оперативному ремонтах. Найбільше енергоблоків – шістнадцять – простоюють через відсутність вугілля.

На Київській ТЕЦ-6, яка в опалювальний сезон забезпечує централізоване теплопостачання промислових підприємств, житлових та адміністративних будинків Дарницького, Дніпровського, Подільського, Деснянського та Оболонського районів столиці, один з двох енергоблоків перебуває на капітальному ремонті, а інший стоїть через відсутність палива.

Аналогічна ситуація склалася на Харківській ТЕЦ-5, яка в опалювальний сезон забезпечує теплом 23% харків'ян, а влітку – гарячою водою все півторамільйонне місто. На цій ТЕЦ є три енергоблоки. Два з них відключені через відсутність палива, один перебуває на капітальному ремонті.

Схожа ситуація з відключенням енергоблоків спостерігалася в лютому 2021 року, коли ті один за одним зупинялися через брак палива.

Запаси: замість зростання зменшуються

Ситуація з накопиченням вугілля на складах ТЕС критична, зазначають в "Укренерго". За графіком накопичення палива, затвердженим Міненерго, 9 серпня на складах мало бути 1 359 млн тонн вугілля, але фактичні запаси менші на 36,4%. При цьому запаси не збільшуються, а зменшуються.

 
ДЖЕРЕЛО: МІНЕНЕРГО

"9 серпня на складах ТЕС було 783 тис тонн вугілля, що на 2,7% менше, ніж на початок попереднього тижня. Обсяг антрациту на складах ТЕС з 2 серпня зріс на 3,2% до 261 тис тонн, запаси газового вугілля зменшилися на 5,4% до 522 тис тонн", – говориться в щотижневому звіті системного оператора.

 
ДЖЕРЕЛО: "УКРЕНЕРГО"

На початку серпня 2020 року запаси вугілля становили 2,8 млн тонн – у чотири рази більше, ніж зараз. Що стало причиною низьких запасів?

Чому нема вугілля

Учасники ринку називають кілька причин.

По-перше, НАЕК "Енергоатом" у червні зупиняв роботу двох атомних енергоблоків (№4 Запорізької АЕС та №2 Южно-Української АЕС). Оскільки в літню спеку споживання електроенергії зростає, то формується її дефіцит. Вугільні ТЕС почали виробляти більше струму, споживаючи тверде паливо.

По-друге, вугілля не закуповується через брак коштів, кажуть представники генерації. Причиною безгрошів'я став рекордний обвал цін на електроенергію на початку липня, не в останню чергу спричинений діями ДТЕК.

По-третє, запаси вугілля можуть не збільшувати зумисно, аби спровокувати дефіцит палива для підтримки цін на електроенергію на високому рівні.

"Компанії, які мають ринкову владу (монопольне становище. – ЕП), можуть цим гратися. Завдяки "мінімальним складам" можна впливати на ціну електроенергії", – пояснив співрозмовник ЕП в Міненерго.

Довідка. Вісім найбільших ТЕС належать ДТЕК Ріната Ахметова, три – державному "Центренерго", одна – компанії "Донбасенерго" Максима Єфімова.

Чи будуть відключення взимку

Учасники ринку та експерти вважають такий сценарій малоймовірним.

"До опалювального сезону компанії завезуть необхідний обсяг палива. Відключень точно не буде. Якщо не куплять, то самі і постраждають, бо втратять кошти", – каже директор науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

 З ним не погоджується високопоставлений співрозмовник ЕП в Міненерго.

"Динаміка накопичення вугілля дуже погана, палива більш ніж утричі менше, ніж було у 2020 році. Сумніваюся, що компанії встигнуть завести необхідну кількість. Зараз треба кожного місяця завозити вугілля, а починати слід було ще раніше. У серпні взагалі не було поставок", – нарікає він.

Співрозмовники ЕП наголошують, що попри проблеми із запасами вугілля віялових відключень під час опалювального сезону не буде. У крайньому випадку доведеться повертатися до комерційного імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, проти чого категорично виступає ДТЕК Ахметова.

З травня 2021 року такий імпорт заборонений, однак це рішення НКРЕКП діє до 1 жовтня. За необхідності регулятор може дозволити купівлю електроенергії в цих країнах.

Ще один варіант – переведення енергоблоків на резервне паливо. Однак, враховуючи поточні ціни на газ, такий сценарій найменш імовірний.

За даними Української енергетичної біржі, 12 серпня вартість газу на європейських хабах перевищувала 19 тис грн за тис куб м. Це рекорд за всю історію. Окремі компанії заявили про початок імпорту вугілля з інших країн.

"Ведемо перемовини з постачальниками з Польщі, Казахстану, США. Незважаючи на підвищений попит на вугілля на світових ринках, ми вже починаємо його імпорт. Перша партія з Казахстану вже в дорозі", – повідомив ЕП генеральний директор компанії "ДТЕК енерго" Ільдар Салєєв.

Через дефіцит вугілля зупиняються енергоблоки. Країні готуватись до відключень електрики? Через дефіцит вугілля зупиняються енергоблоки. Країні готуватись до відключень електрики? Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 14, 2021 Rating: 5

Ціна електроенергії на оптовому ринку зросла на 80% за місяць

серпня 14, 2021

  

PIXABAY

За першу декаду серпня порівняно з аналогічним періодом липня середньозважена ціна електроенергії на ринку "на добу наперед" зросла на 81,69%, до 2079,35 грн/МВт-год. 

Про це повідомляє "Оператор ринку" та Економічна правда

"Середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії на РДН за першу декаду серпня 2021 року становить 2 079,35 грн/МВт-год. (без ПДВ). Це на 81,69% вище, ніж за 10 днів липня 2021 року, та на 41,02% вище, ніж за липень в цілому", - йдеться у повідомленні.

На внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна акцептованої електроенергії за 10 днів серпня становила 3 301,30 грн/МВт-год. (без ПДВ), що на 192,73% вище від аналогічного періоду липня, та на 89,14% вище в порівнянні з липнем в цілому.

Повідомляється, що загальний обсяг купівлі-продажу електричної енергії на РДН за 10 днів серпня збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого місяця на 14,65% та становив 827 952 МВт-год. На ВДР акцептовано на 43,98% електроенергії більше порівняно з першою декадою липня, 68 473 МВт-год.

Ціна електроенергії на оптовому ринку зросла на 80% за місяць Ціна електроенергії на оптовому ринку зросла на 80% за місяць Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 14, 2021 Rating: 5

У чому переваги стерилізації кішки і який догляд потрібен після операції

серпня 14, 2021

 У цивілізованому світі стерилізація і кастрація тварин стала звичною справою. Відповідальний власник, який не займається розведенням котів, повинен знати, які переваги дають ці операції.

Джерело:

Purina®

Мільйони безпритульних кішок та котів в усьому світі не мають своєї домівки і не знають турботи та піклування. Одна з ключових причин цього – безконтрольне розмноження.

Кішка може мати перший приплід приблизно в 6 місяців, потім ще до 3 приплодів на рік. Кожне з них приносить на світ у середньому ще 6 кошенят. Так і утворюються неприємні цифри, про які йдеться вище. Втім, окрім врятованих життів, є ще декілька важливих аспектів стерилізації.

Переваги стерилізації і кастрації тварин

Кішка, яку стерилізували у віці до 12 місяців, має менший ризик отримати рак яєчників. Для котів же зникає ймовірність виникнення раку яєчок.

Річ у тім, що ці органи (за умови кастрації) зазвичай видаляють. Такий кіт не мітить свою територію сечею, не б'ється за домінантність з іншими котами і не співає голосних серенад ночами. І самка, і самець зазвичай поводять себе тихіше та спокійніше. У них зникає статевий потяг, і відтак бажання втекти з дому у пошуках пари немає.

Кішці необхідно мати приплід перед видаленням яєчників? Ні, це міф. Насправді краще стерилізувати її якомога раніше, тому що перші періоди тічки, як правило, нерегулярні.

Детальніше про особливості операції, які варто враховувати для вашої улюблениці, та міфи, що існують довкола операції, вам зможе розповісти ваш ветеринар.

Догляд після операції

Більшість кішок відновлюється дуже швидко після операції, але зверніть увагу на вказівки ветеринара. Загалом тварині краще перепочити кілька днів у тихому місці подалі від інших чотирилапих.

Прооперованій кішці чи коту знадобляться спеціальні пристосування, які потрібно буде на них одягати:

  • Спеціальний комірець у вигляді конусу. Його зазвичай одягають лише на самців. Це пристосування потрібно для того, щоб кіт не лизав рану.

  • Накидка на зав'язках – попона, яку зазвичай одягають на кішечок. Вона є мультифункційною: щоб не розійшовся шов під час активних ігор чи бігу, і щоб кішка не діставала його язиком, намагаючись помити.

Господарю важливо щодня перевіряти місце оперативного втручання. У разі якщо є почервоніння, набряк або виділення, варто негайно звернутися до ветеринара.

Харчування після стерилізації

Іноді господарі хвилюються, що їхня кішка чи кіт будуть набирати зайву вагу після операції. Дійсно, кішка може стати менш активною і їй буде потрібно менше калорій на день.

Якщо ви помітили, що тварина набирає вагу, змініть її харчування на більш підходящий баланс жирів і білків. Для цього проконсультуйтеся з ветеринаром і він підкаже, який корм для кішок підібрати. Для стерилізованих кішок фахівці спеціально розробляють збалансоване харчування.

У чому переваги стерилізації кішки і який догляд потрібен після операції У чому переваги стерилізації кішки і який догляд потрібен після операції Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 14, 2021 Rating: 5

Аксьонов заявив, що Зеленський не зможе сховатися в Криму в разі втечі

серпня 13, 2021

 

Поплічник окупантів Сергій Аксьонов, який називає себе главою Криму, заявив, що український президент Володимир Зеленський не отримає політичний притулок у Криму в разі, якщо йому доведеться тікати з України.

Джерело: Аксьонов під час "прямої лінії" з кримчанами 12 серпня, "Крыминформ", Українська правда

Пряма мова: "У пана Зеленського тут квартира є. Якщо політичний притулок доведеться просити, якщо з України доведеться тікати, ми його видамо без усяких сумнівів".

Деталі: Аксьонов також заявив, що багато хто з "товаришів Зеленського" є власниками різного бізнесу в Криму.

Раніше Аксьонов стверджував, що Володимир Зеленський і його дружина Олена досі є власниками нерухомості в Криму і платять комунальні платежі.

Нагадаємо: Четвертий президент України Віктор Янукович втік із України у 2014 році через Крим, а звідти перебрався в Росію, де досі переховується від українського правосуддя.

Аксьонов заявив, що Зеленський не зможе сховатися в Криму в разі втечі Аксьонов заявив, що Зеленський не зможе сховатися в Криму в разі втечі Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 13, 2021 Rating: 5

Оператори «Львівобленерго» припинять приймати показники лічильників телефоном

серпня 12, 2021

Передати показники можна лише за допомогою онлайн-сервісів.





«Львівобленерго» з 29 вересня цього року повністю припинить прийом показників лічильників електроенергії телефоном через спілкування з операторами кол-центру. Передати показники можна буде лише автоматичними сервісами, а повідомити про аварію в електромережах – у чат-ботах Viber та Telegram.

 Як пояснили у «Львівобленерго», такі нововведення пов'язані з тим, що люди, які телефонують, щоб передати показники лічильників, перевантажують лінії кол-центру. Відповідно споживачі, в яких виникла аварійна ситуація чи зникло світло, не можуть додзвонитися.

«Саме тому з 29 вересня оператори кол-центру не прийматимуть показники. Для подачі показників у «Львівобленерго» вже діє значна кількість різних дистанційних сервісів», – розповів заступник директора з комерційного обліку ПрАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла.

Зателефонувавши за номерами кол-центру 067-333-15-68, 050-460-15-68, 093-170-15-68, (032) 290-75-68 (згідно з тарифами оператора зв’язку), 5068 (дзвінок платний), споживачі зможуть подати показник лише в автоматичному режимі, без з’єднання з працівником компанії.

Натомість літніх чи соціально незахищених людей, які подають показники з допомогою стаціонарного телефону, оператори кол-центру обдзвонюватимуть

У «Львівобленерго» наголосили, що безкоштовний номер кол-центру 0-800-30-15-68 діє лише для важливих та екстрених повідомлень, зокрема, з приводу аварійних ситуацій. Також в подальшому планують залучати працівників районних підрозділів для отримання і оброблення інформації про аварії від споживачів.

Детальніше про способи подачі показників за світло можна прочитати на сайті «Львівобленерго».

Оператори «Львівобленерго» припинять приймати показники лічильників телефоном Оператори «Львівобленерго» припинять приймати показники лічильників телефоном Reviewed by Sambir.misto.in.ua on серпня 12, 2021 Rating: 5
21
Зображення для теми від користувача Jason Morrow. На платформі Blogger.